Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroční zpráva 2006

13. 3. 2006
Jak asi všichni víte, začal se hrát v Ostřetíně volejbal. Hrát se začal spontánně na pokyn „otců zakladatelů od začátku prázdnin roku 2006. Původně to měla být prázdninová záležitost a asi se nedalo předpokládat co z toho vzniklo. Začalo chodit velké množství lidí a prakticky až do dnešních dní přišlo vždy na trénink minimálně 12 lidí což není samozřejmé ani v tradičních volejbalových oddílech. 

  Vše pokračovalo i po prázdninách s tím, že až bude špatné počasí, tak se hrát nebude. Kupodivu špatné počasí dosud nenastalo a hraje se prakticky až dodnes s výjimkou neděle po Štědrém dni a na Silvestra což je snad pochopitelné a omluvitelné. A to i při -10 stupních., což by se dalo dříve pokládat za absolutní nesmysl.

 

Z prostředí lidí, kteří chodí, vznikl nezávisle na sobě nápad minimálně tří lidí na zorganizování Silvestra. Ten se dost vydařil a asi nebude poslední. Po novém roce jsme tréninky dovedli k dokonalosti, protože má vždy někdo „narozeniny“.

 

Žádnou soutěž nehrajeme ale zúčastnili jsme se turnaje v Žichlínku. Po stránce společenské a po stránce účasti jsme bezkonkurenčně vyhráli. Bylo nás tam asi sedm aut a udělali jsme obrovský dojem. Výsledkově to bylo horší a zázraky dopředu nikdo nemohl čekat. Třikrát jsme prohráli (jednou i dost ostudně) ale v bitvě o poslední místo jsme poprvé v historii Ostřetína vyhráli 3 : 1. Je sice pravda, že jsme protivníka zdeptali zevnitř tím, že jsme jim půjčili tři naše mladé talentované hráče, ale vítězství je vítězství. Navíc utkání s přehledem skvěle rozhodoval náš rozhodčí „otec zakladatel “.

 

Úroveň naší hry není sice nic moc ale neustále se všichni zlepšují a někteří i dost radikálně. Do budoucnosti s tím budeme muset něco udělat, ale asi až skončí sezóna „zimního“ volejbalu. Bude nezbytně nutné zakoupit více míčů a trénovat alespoň dvakrát týdně. Jednou pouze hrát tak jako doposud a podruhé se trochu věnovat o jednotlivým herním činnostem a hrát trochu více podle pravidel (netolerovat síť, dvojáky a taháky, smečování zadního hráče, naučit se a pochopit přebíhání …).

Naším cílem je v krátkodobém výhledu se zúčastnit letního turnaje v Žichlínku na nějž ale musíme být ještě pozváni a v dlouhodobém výhledu bychom chtěli vybudovat minimálně jeden ale lépe dva volejbalové kurty s tím, že se na nich dal hrát i tenis. Umístil by se patrně u fotbalového hřiště, kde bychom měli lepší zázemí než na hřišti u školy, které je prakticky bez zázemí (šatny, sprchy, sklad …) i když by se asi něco dalo vymyslet i ve stávajících obecních prostorách. Je to zatím jen hudba budoucnosti ale třeba se to někdy podaří. Pokud bude třeba jen poloviční euforie jaká je dnes, tak se toho netřeba bát. V každém případě bude nutné hřiště vybavit odhrnovačem na sníh.

 

Kapitolou samo o sobě jsou www stánky. Původně vznikly jen jako takový malý pokus o to, jak dát k dispozici co možná nejjednodušším způsobem fotografie a ono z toho vzniklo něco víc. Jejich vytvoření vyvolalo dost velkou odezvu a dokonce máme už i odkaz na oficiálních stránkách obce. Vytvořil je sice amatér, ale asi by to chtělo nějakým způsobem spojit a mít i fotbalové resp. Sokolské stránky. To už ale musí vytvořit profík a nebo alespoň člověk, který tomu rozumí více. Oni totiž naše stránky mají malou kapacitu (prakticky z 80 % jsou již využity) a tak by se to asi mělo udělat nějak jinak. Ale to už je asi námět k další diskuzi ale jako podklad to svou roli určitě splnilo.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Spolupráce

(Vojtěch Krapítek, 18. 3. 2010 20:59)

Dobrý den,
jsme největší online prodejce volejbalových potřeb a měli bychom zájem o spolupráci s vaším webem. Celý náš volejbalový sortiment můžete nalézt na adrese:
http://www.sportex.cz/volejbalove-potreby/

Z naší strany vám na začátek můžeme nabídnout různé slevy v našem obchodě či provizní systém.

Ten funguje tak, že pokud umístíte na své stránky náš odkaz či logo a zákazník klikne na tento odkaz, bude automaticky přesměrován do našeho e-shopu. Ve chvíli, kdy tento zákazník vytvoří objednávku, vám bude automaticky přidělena provize ve výši 5.00%

Rádi bychom měli na vašich webovkách náš odkaz či logo, ale samozřejmě se nebráníme jakékoliv jiné formě spolupráce. Vše řešíme individuálně a tak pakliže by jste měli zájem, prosím kontaktujte mě a můžeme něco vymyslet :-).

Děkuji a těším se na spolupráci.

Světový unikát

(Ota, 22. 3. 2006 12:04)

To vaše trénování je samo o sobě rarita, ale když jsem si přečetl, že každopádně musíte pořídit odhrnovač na sníh, tak jsem lehl smíchy!!! Škoda, že jsem musel v sobotu odjet, šel bych si s váma zahrát - hraju 34 let, ale ze sněhu bych balón lovil poprvé...